Książka > Nowości

Wszystkie kształty uczuć / Edyta Świętek

Czwartek, 22 grudnia 2016 (11:25)

Wszystkie kształty uczuć

Edyta Świętek

Wydawnictwo Replika, 2016

Powieść polska

 

 

 

 

Niekochane dzieci mają trudniej, a bolesne doświadczenia mogą wpłynąć na całe ich późniejsze życie. Tak właśnie było w przypadku Klaudii – młodej nauczycielki, która pod przyjaznym uśmiechem skrywa ból i strach, towarzyszące jej od wczesnego dzieciństwa.

Krótko po studiach otrzymuje pracę w podkrakowskiej wsi, gdzie wśród przyjaznych sąsiadów i urokliwej przyrody postanawia ułożyć sobie życie. Jedyne, czego jej brakuje do szczęścia, to miłość, dzięki której mogłaby pozbyć się koszmarnych wspomnień.

Splot różnych okoliczności sprawia, że Klaudia od razu wpada w oko Dawidowi, miejscowemu artyście. Niestety, gdy w grę wchodzą uczucia, nic nigdy nie są proste, a młodą kobietę, tak poszukującą ciepła i miłości łatwo oszukać i wykorzystać…

 

Źródło zdj. i opisu

Replika


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

 

Cześć, co słychać ? / Magdalena Witkiewicz

Czwartek, 22 grudnia 2016 (11:19)

Cześć, co słychać ?

Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo Filia, 2016

Powieść polska

 

 

 

 

Nowa powieść bestsellerowej autorki!
Dziś wiem i widzę już nieco więcej. Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy. Ze strachu, że popełnię błąd.
Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń.
Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa.

Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój.
Bardzo dbam, by nie padły słowa, których nie można wymazać.
Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy, jak niebezpieczne może być: „Cześć, co słychać”…

 

Źródło zdj. i opisu

Filia


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Cuda przeszłości / Chantel Acevedo

Czwartek, 22 grudnia 2016 (11:06)

Cuda przeszłości

Chantel Acevedo

Wydawnictwo Czarna Owca, 2016

Powieść amerykańska

 

 

 

 

Ocalić od zapomnienia

Opowieść o pasji, nadziei i woli przetrwania

Kuba, rok 1963, tuż po rewolucji Fidela Castro. Nad wyspą szaleje Flora, jeden z najbardziej niszczycielskich huraganów w historii. Władze ewakuują mieszkańców. Siedem kobiet trafia do dawnej rezydencji gubernatora. Na zewnątrz szaleje sztorm, a w małym pokoju na piętrze María Sirena snuje niewiarygodną opowieść o swoim dzieciństwie, które przypadło na okres kubańskiej wojny o niepodległość, i o matce, wspaniałej kobiecie, która walczyła, kochała, marzyła i cierpiała nie mniej niż jej mąż rebeliant. María Sirena, niczym współczesna Szeherezada, musi opowiedzieć swoją historię, aby pomóc towarzyszkom przetrwać i ocalić nadzieję.

Cuda przeszłości Chantel Acevedo to barwna powieść przygodowa, niezwykła saga rodzinna, historia miłosna i wstrząsająca relacja z walki przeciwko tyranii. Przede wszystkim jednak jest to prawdziwa afirmacja życia, nieprzemijającej miłości i cudownej sztuki opowiadania. 

 

Źródło zdj. i opisu

Czarna Owca

 


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Co dwa tygodnie do końca życia / Jolanta Mokrzyńska

Czwartek, 22 grudnia 2016 (10:52)

Co dwa tygodnie do końca życia

Jolanta Mokrzyńska

Wydawnictwo Sonia Draga, 2016

Powieść polska

 

 

 

 

Wciągająca i pełna pikanterii historia miłości odległej od stereotypowych wyobrażeń,
ceny, jaką się za nią płaci, i pytania, czy naprawdę warto.
Po obnażeniu telewizyjno-celebryckiego bagienka
przyszedł czas na rozprawienie się ze środowiskiem uniwersytecko-literackim!
 
Andrzej Wajnert to wielka postać warszawskiego światka twórców, gwiazda literackiego parnasu, która za fasadą poważnego i uznanego mistrza pióra ukrywa drugą twarz, nieco mniej licującą z jego publicznym wizerunkiem.
Michalinę Kańską poznajemy w dwóch wcieleniach – zagubionej w wielkim mieście studentki pierwszego roku polonistyki i pewnej siebie nauczycielki akademickiej obracającej się w barwnym stołecznym towarzystwie.
Co sprawiło, że z pozoru niewinny romans ze znanym pisarzem przemienił pełną ideałów dziewczynę z akademika na Grochowie w pozbawioną skrupułów, drapieżną i zimną kobietę? Czy taką właśnie cenę trzeba zapłacić za miłość i zderzenie dotychczasowych wyobrażeń z brutalną rzeczywistością?

 

Źródło zdj. i opisu

Sonia Draga


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Ciemna strona miłości / Rafik Schami

Czwartek, 22 grudnia 2016 (10:46)

Ciemna strona miłości

Rafik Schami

Wydawnictwo Oficyna Literacka Noir sur Blanc, 2016

Powieść niemiecka

 

 

 

 

Oparta na prawdziwej historii saga dwóch skłóconych rodów syryjskich. Przez ponad sto lat – od końca Imperium Osmańskiego aż do lat siedemdziesiątych XX wieku, przez trzy pokolenia – obserwujemy sytuację w Syrii, kolejnych rządzących, konflikty między religiami, systemami politycznymi i ludźmi, struktury rodzinne i obyczajowe, codzienne życie ludzi na różnych szczeblach drabiny społecznej.  Książka jest miejscami bardzo mocna i szokująca, miejscami pełna baśniowego wschodniego uroku, w którego odmalowywaniu Rafik Schami jest mistrzem.

Czytelnik znajdzie w powieści wątki kryminalne, polityczne, obyczajowe, a także miłosne – historię syryjskich Romea i Julii. Dziewięćset stron fascynującej opowieści o fascynującym i nieznanym Wschodzie, pozwalającej zrozumieć również aktualne wydarzenia. Epos to także ciemne strony historii Syrii i wyznanie miłości autora do utraconej i zagrożonej ojczyzny.

 

Źródło zdj. i opisu

Noir sur Blanc


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Strona 1 z 90