Film > Nowości DVD

Cloverfield Lane 10 - reż. Dan Trachtenberg

Poprawiony: Wtorek, 17 stycznia 2017 (11:18) Środa, 27 kwietnia 2016 (11:02)

okładka filmowa Cloverfield Lane 10

 

 

 

tytuł oryginalny: Cloverfield Lane 10

produkcja: USA

gatunek: thriller

nośnik: Blu-RayPo dramatycznym wypadku samochodowym, młoda kobieta odzyskuje przytomność w podziemnym schronie. Od mężczyzny, który się nią opiekuje, dowiaduje się, że nie tylko ocalił jej życie. Śmiercionośny atak chemiczny skaził ziemię, czyniąc ją niemożliwą do zamieszkania. Zdezorientowana, przerażona kobieta decyduje, że musi wydostać się ze schronu, bez względu na to, co zastanie po wyjściu na ziemię. Z każdą chwilą film staje się coraz bardziej mroczny i wstrząsający.


Ocena:
(5 głosy(ów); średnia: 3,60)

 

Szefowa - reż. Ben Falcone

Poprawiony: Wtorek, 17 stycznia 2017 (11:18) Środa, 27 kwietnia 2016 (10:51)

okładka filmu Szefowa

 

 

 

tytuł oryginalny: Michelle Darnell

produkcja: USA

gatunek: komedia

 nośnik: DVDKolejna z serii przezabawnych komedii z Melissą McCarthy w roli głównej. Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Tyle że za sukces ten zapłaciła więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę – stać się ulubienicą Ameryki. Tyle tylko, że dawni wrogowie nie zapomnieli jej grzechów przeszłości…


Ocena:
(2 głosy(ów); średnia: 5,00)

   

Letnie przesilenie - reż. Michał Rogalski

Poprawiony: Wtorek, 17 stycznia 2017 (11:19) Środa, 27 kwietnia 2016 (10:46)

okładka filmu Letnie przesilenie

 

 

 

tytuł oryginalny: Letnie przesilenie

produkcja: Polska, Niemcy

gatunek: dramat wojenny

 nośnik: DVDRomek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków - chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii, stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych, nadających jazz. Romek pomaga samotnej matce, pracując jako pomocnik maszynisty Leona, który transportuje puste wagony kolejowe z rampy dezynfekcyjnej, znajdującego się w pobliżu obozu koncentracyjnego. Pewnego dnia Romek kradnie porzuconą na torach walizkę. W domu okazuje się, że są w niej płyty jazzowe i patefon. Romek chce zaimponować swojej koleżance i puszcza jej muzykę. Słyszy to przechodzący nieopodal Guido. Niemiecki żandarm przekrada się przez płot i wchodzi przez okno do mieszkania przerażonego Romka. Obaj nie przeczuwają jeszcze, że zmuszeni będą podjąć decyzje, które zupełnie odmienią ich życie.


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Piąta fala - reż. J Blakeson

Poprawiony: Wtorek, 17 stycznia 2017 (11:19) Środa, 20 kwietnia 2016 (14:01)

okładka filmu Piąta fala

 

 

 

tytuł oryginalny: The 5th Wave

produkcja: USA

gatunek: thriller

 nośnik: DVD Blu-Ray

 

 

Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przerażona i zdesperowana garstka. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie, udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny, nikt z ocalałych nie ufa nikomu innemu, strach paraliżuje Ziemię. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie. Film oparty na bestsellerowej powieści (21 tygodni na liście bestsellerów „The New York Timesa”) Ricka Yanceya „Piąta fala”.


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Łowca i Królowa Lodu - reż. Cedric Nicolas-Troyan

Poprawiony: Wtorek, 17 stycznia 2017 (11:20) Środa, 20 kwietnia 2016 (13:21)

okładka filmu Łowca i Królowa Lodu

 

 

 

tytuł oryginalny: The Huntsman: Winter's War

produkcja: USA

gatunek: akcja, fantasy

 nośnik: DVD

 

 

Na długo zanim Królewna Śnieżka zwyciężyła wszechwładną Ravennę, Zła Królowa panowała nad światem u boku swej dobrej siostry Freyi. Wszystko zmienia się, gdy ginie córka Dobrej Królowej. Aby nie czuć bólu straty, piękna Freya zamienia swe nieskalane złem serce w lód, otacza je lodową fortecą, co uwalnia moce, których nie była świadoma. By nie myśleć o stracie, w odległej krainie na Dalekiej Północy Królowa Lodu tworzy armię łowców. Najpotężniejszą, śmiercionośną armię świata. Ale zasada – w armii i królestwie – jest jedna – nigdy, przenigdy nie kochać. Nikogo i niczego. Kto pokocha, tego życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Z każdym dniem potężna armia Freyi rośnie w siłę, nie jest jednak silna na tyle, by zagrozić armii Królewny Śnieżki. Tylko złowieszcze lustro dałoby Królowej Lodu taką moc…


Ocena:
(1 głos; średnia: 5,00)

   

Strona 1 z 34