Film

Za niebieskimi drzwiami - reż. Mariusz Palej [film]

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 (13:42)

okładka filmu Za niebieskimi drzwiami

 

 

 

tytuł oryginalny: Za niebieskimi drzwiami

produkcja: Polska

gatunek: fantasy

nośnik: DVD, BluRay

 

 

Ekranizacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego. Niezwykła przygoda 11-letniego Łukasza rozpoczyna się, gdy chłopiec po wypadku trafia pod opiekę ciotki, do pensjonatu nad morzem. Tam odkrywa, że niebieskie drzwi jego pokoju stanowią przejście do innej rzeczywistości... "Za niebieskimi drzwiami" to pełna magii i zjawiskowych efektów specjalnych historia o sile miłości, ktoóra potrafi obudzić do życia. W rolach głównych gwiazdy polskiego kina: Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska, Adam Ferency. Film w wersji reżyserskiej, dłuższej od kinowej o 10 minut.

 


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

 

Wyklęty - reż. Konrad Łęcki [film]

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 (13:07)

okładka filmu Wyklęty

 

 

 

tytuł oryginalny: Wyklęty

produkcja: Polska

gatunek: dramat wojenny

nośnik: DVD

 

 

Wyklęty - dramat wojenny oparty na faktach, którego akcja toczy się w Polsce w drugiej połowie lat 40-tych. Bohaterowie filmu to członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została w czasach PRL-u zakłamana. Film był nominowany w konkursie głównym do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrody: 2017 - Kętrzyn (Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych "Walkiria"). Nagroda w kategorii: Film wojenny - Marcin Kwaśny

 


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Wojna o planetę małp - reż. Matt Reeves [film]

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 (13:01)

okładka filmu Wojna o planetę małp

 

 

 

tytuł oryginalny: War for the Planet of the Apes

produkcja: Kanada, Nowa Zelandia, USA

gatunek: dramat, akcja, s-f

nośnik: DVD BluRay 3D 4K

 

 

W ekscytującym, kulminacyjnym rozdziale sagi "Planeta małp", Cezar (Andy Serkis) i jego małpy zostają uwikłane w konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik (Woody Harrelson). Małpy ponoszą straszliwe straty. Cezar, zmagający się z mrocznymi instynktami, wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają naprzeciw siebie, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej planety!


Ocena:
(1 głos; średnia: 5,00)

   

Spider-Man: homecominh - reż. Jon Watts [film]

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 (12:54)

okładka filmu SpiderMan homecoming

 

 

tytuł oryginalny: Spider-Man Homecoming

produkcja: USA

gatunek: akcja

nośnik: DVD BluRay 3D 4K

 

 

Młody Peter Parker / Spider-Man (Tom Holland, który zadebiutował w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów), zaczyna rozumieć i kontrolować nowoodkrytą tożsamość super bohatera. Po wstrząsających doświadczeniach z Avengersami, Peter wraca do domu, do cioci May (Marisa Tomei) i pod czujne oko swego nowego mentora Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.) Mimo, że stara się wieść normalne życie, to jednak nie potrafi pozbyć się myśli, że jest jednak kimś więcej niż Spider-Manem z sąsiedztwa. Tymczasem pojawia się Vulture (Michael Keaton), groźny wróg, który zagraża wszystkiemu, co dla Petera jest ważne.


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Siła przetrwania - reż. Scott Waugh [film]

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 (12:48)

okładka filmu Siła przetrwania

 

 

 

tytuł oryginalny: 6 Below: Miracle on the Mountain

produkcja: USA

gatunek: biograficzny, dramat

nośnik: DVD

 

 

Josh Hartnett ("Helikopter w ogniu") i Mira Sorvino ("Jej wysokość Afrodyta") w opartej na faktach, mrożącej krew w żyłach historii byłego olimpijczyka zmuszonego do desperackiej walki o życie. Eric LeMarque (Josh Hartnett) uwielbia snowboarding. Jazda na desce wypełnia jego organizm adrenaliną, jak kiedyś, w najlepszych latach sportowej kariery, hokejowe mecze. Przekonany o swoich umiejętnościach, feralnego dnia podczas wyprawy w góry ignoruje ostrzeżenia o nadciągającej burzy śnieżnej. Zagubiony w leśnych ostępach, wyziębiony, pozbawiony jedzenia i wody, przez ponad tydzień zmuszony będzie toczyć walkę na śmierć i życie z bezwzględnymi siłami przyrody.


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Strona 1 z 258