Film

Ciemniejsza strona Greya - reż. James Foley [kino]

Poprawiony: Piątek, 10 lutego 2017 (09:50) Piątek, 10 lutego 2017 (09:42)

okładka filmu Ciemniejsza strona Greya

 

 

 

tytuł oryginalny: Fifty Shades Darker

produkcja: USA

gatunek: dramat, romans

 


Na ekranach kin od 10.02.1017 r.

Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.

W Mediatece:

okładka filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

 

John Wick 2 - reż. Chad Stahelski [kino]

Poprawiony: Piątek, 10 lutego 2017 (09:45) Piątek, 10 lutego 2017 (09:27)

okładka filmu John Wick 2

 

 

 

 

tytuł oryginalny: John Wick: Chapter Two

produkcja: USA

gatunek: akcja, thriller

 


Na ekranach kin od 10.02.2017 r.

Legendarny superzabójca, John Wick znów musi porzucić spokojną emeryturę. Jego dawny wspólnik potrzebuje pomocy w walce z pod­ziemną organizacją włoskich zabójców. Związany ślubami krwi John nie może odmówić. A to znaczy, że znów będzie się działo. Pojawienie się na włoskiej ziemi Johna Wicka będzie dla mafii jak wybuch Wezu­wiusza. Krew poleje się niczym lawa, a najwięksi twardziele będą bła­gać o litość. W tej grze John Wick znów przeniesie nas o poziom wyżej.

W Mediatece:

okładka filmu John Wick


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Rings - reż. F. Javier Gutierrez [kino]

Piątek, 10 lutego 2017 (09:11)

okładka filmu Rings

 

 

 

tytuł oryginalny: Rings

produkcja: USA

gatunek: horror

 


Na ekranach kin od 03.02.2017 r.

Młoda kobieta, martwiąc się o swojego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tzw. film w filmie, o istnieniu którego nikt dotąd nie wiedział.


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

McImperium - reż. John Lee Hancock [kino]

Piątek, 10 lutego 2017 (09:04)

okładka filmu McImperium

 

 

 

tytuł oryginalny: The Founder

produkcja: USA

gatunek: dramat, biograficzny

 


Na ekranach kin od 03.02.2017 r.

Akcja filmu McImperium dzieje się w drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesmen, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Jackie - reż. Pablo Larraín [kino]

Piątek, 10 lutego 2017 (08:17)

okładka filmu Jackie

 

 

 

tytuł oryginalny: Jackie

produkcja: USA, Francja, Chile

gatunek: dramat, biogaficzny

 


Na ekranach kin od 03.02.2017 r.

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.


Ocena:
(0 głosy(ów); średnia: 0)

   

Strona 1 z 259