Ameryka w twojej bibliotece

Dyskusyjny Klub Książki

Konkursu na Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2017
oraz Bibliotekę Roku 2017 województwa świętokrzyskiego

Statystyka gości

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 
Strona główna Dyskusyjne Kluby Książki Spotkania DKK w WBP 2013 24 lipca 2013 r.

24 lipca 2013 r.

24 lipca 2013 r. odbyło się spotkanie DKK przy WBP w Kielcach. Rozmawialiśmy o książce „Gdzie żyją tygrysy”Jean-Marie Blas de Robles.

Akcja powieści toczy się we współczesnej Brazylii i w XVII wiecznej Europie jednoczesnie. Wątki współczesne przeplatają się z historycznymi. Sama książka zawiera w sobie pierwiastki dramatyczne, przygodowe, sensacyjne i historyczne. Więc już w zasadzie wiadomo, że książka tak skonstruowana nie może czytelnika znudzić. Jeden z bohaterów to Eleazard von Wogan, dziennikarz, który podejmuje się napisać i poznać życie Atanazego Kirchera. W tym celu bada rękopis znaleziony w Bibliotece Narodowej w Palermo. Jego żona Elanie, opuszcza męża i wyrusza na wyprawę paleontologiczną do dżungli brazylijskiej. Mają córkę Moemi, która żyje w świecie stworzonym przez siebie i która stara się szukać sensu istnienia poprzez alkohol, narkotyki i podejrzane towarzystwo. Losy tej dziwnej rodziny przeplatają się z dziejami Atanazego Kirchera żyjącego w XVII w. W trakcie czytania powieści pojawiają się też inne postacie: Nelson, upośledzony fizycznie chłopak, skorumpowany urzędnik ze zdradzającą go żoną, lekarz i umierająca Włoszka. Książka jest specyficzna, bo każdy z rozdziałów rozpoczyna się fragmentami biografii jezuity Kirchera, czyli w przeszłości, a kończy w realnej rzeczywistości. Każdy rozdział jest dość ciekawy i na swój intrygujący, w każdym przeplatają się wzajemnie historie różnych osób. Każda część książki kończy się tak, że nie możemy się doczekać co się będzie działo dalej. Czytamy więc z niecierpliwością następne części. Szkoda tylko, że większość bohaterów ginie, więc tu optymizm powieści się kończy, ale mimo to warto ją przeczytać. Nie bez powodu nagrodzono tę książkę wieloma prestiżowymi francuskimi i międzynarodowymi nagrodami i każdy czytelnik, który ją weźmie do ręki na pewno się o tym przekona.

Zupełnie pogubiłam się, bo książka "gdzie żyją tygrysy" napisana jest świetnie, przez intelektualistę i treść wręcz „smakuje mi”!

A wiem od moich dziewczyn, że została w naszym DKK odrzucona przez większość czytelniczek!
Podpadnę zatem, ale będę się upierać, że akurat ta odrzucona na ostatnich zajęciach, jest wartościową pozycją, cieszę się, że dałaś mi prawdziwą książkę, z treścią, wiedzą, przemyśleniami, retrospekcjami, z wartką akcją, filozofowaniem, doświadczeniem et cetera... a ile mam kopniaków od autora!!
Dopiero wiem, jak niewiele wiem!!
I języki obce mocno u mnie kuleją :)
A te „smaczki” 17 wieczne, tłumaczone... :)) cymesik.
No! wreszcie nie c z y t a d ł o!
(jak „Caryca”, czy „Nierządnica” itp.), choć dobrze się czytają, to czuje się „nowomodną szkołę pisania”. Powiem krótko:
Tygrysy - to jedna z najlepszych książek w ostatnim czasie! Zaraz 1 w nocy, a ja ciągnę do ...tygrysów:)) Żal mi, że tak mało mam czasu.
Dziękuję baaaardzo!
Wchłonięta, zafascynowana i ani trochę śpiąca

JoA


KATOLOG ONLINE

Kliknij, jeżeli szukasz książki

Kliknij, aby zgłosić propozycje zakupu

Książka na telefon

Biblioteka bez barier

Wykaz czasopism 2018

Dyskusyjny Klub Książki

Komunikat WKU w Kielcach dotyczący służby przygotowawczej w korpusie szeregowych

Dyskusyjny Klub Książki

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Windykacja

Szanowni Czytelnicy,

zwłaszcza Ci z Państwa, którzy zalegają ze zwrotem wypożyczonych książek lub innych zbiorów bibliotecznych!

Plakat promujący gry PlayStation VR dostępne w Mediatece

Rozbudowa Biblioteki

Z naszej bajki

Świętokrzyska Karta Seniora

hotspot

EU Bookshop

Europe Direct Kielce

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Przystań Kulturalna

Przystań Kulturalna

Parnas

Zobacz także

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dołącz do nas na Facebook'u
Zobacz nas na Youtube
Obserwuj nas na Twitterze