Ameryka w twojej bibliotece

Dyskusyjny Klub Książki

Konkursu na Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2017
oraz Bibliotekę Roku 2017 województwa świętokrzyskiego

Statystyka gości

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Strona główna Dyskusyjne Kluby Książki Spotkania DKK w WBP 2009 1 kwietnia 2009 r.

1 kwietnia 2009 r.

W dniu 1 kwietnia 2009 r. odbyło się spotkanie DKK. Rozmawiałyśmy na temat książki "Kolacja z zabójcą" Aleksandry Marininy.

Irina Filatowa, wybitny naukowiec z instytutu badawczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Z początku sprawa wydaje się prosta - nieszczęśliwy wypadek, spowodowany awarią elektryczności. Śledztwo ujawnia jednak, że było to okrutne i drobiazgowo zaplanowane morderstwo. Analityk milicyjny, major Anastazja Kamieńska, podczas żmudnego dochodzenia ustala tożsamość zabójcy. Ten jednak dysponuje niepodważalnym alibi. Nastia, za zgodą zwierzchników, zmienia swój wygląd, mieszkanie, a nawet osobowość, by dotrzeć do podejrzanego. Naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo - jej tropem podąża zawodowy zabójca... Kolacja z zabójcą to kolejna na polskim rynku, znakomita powieść "rosyjskiej Agathy Christie", z intrygującą fabułą i sugestywnym obrazem kryminalnej Moskwy.

Opinie:

- "Aleksandra Marinina to podobny rodzaj pisania jak Marka Krajewskiego. Dobry współczesny kryminał. Jeśli ktoś lubi tego typu powieści - polecam".

- "Zawsze mi się podobały kryminały pisane przez kobiety. Wprowadzają lekką delikatność stylu i nie są tak "krwiste" i brutalne jak pisane przez facetów. Najlepszym dowodem jest "Kolacja z zabójcą". Mnie się podobała".

- "Książka na początku wydawała mi się nudna. W pierwszej części bardzo dłużyły mi się opisy "detektywistyczne". Ale zawzięłam się i nie żałuję. Kolejne sytuacje budzą grozę i strach, ale też wprowadzają mnóstwo humoru i dlatego powieść nie jest ponura, ale momentami zabawna. Bardzo mi się podobała".

- "Trudny kryminał. Bardzo rozwlekłe opisy, często krok po kroku opisywane zdarzenia, bardzo drobiazgowo przedstawiane sceny. Znudziła mnie i nie przeczytałam do końca".

- "Ja zawsze lubiłam czytać wszystkie kryminały; tak było z Agathą Christie, A. C. Doyle, potem był M. Krajewski, teraz będę czytać A. Marininę. Nie lubię romansów, więc bardzo się cieszę jak ktoś mi podsunie jakiś kryminał. A książka jest naprawdę dobra, na pewno sięgnę po inne".


KATOLOG ONLINE

Kliknij, jeżeli szukasz książki

Kliknij, aby zgłosić propozycje zakupu

Książka na telefon

Biblioteka bez barier

Wykaz czasopism 2018

Dyskusyjny Klub Książki

Komunikat WKU w Kielcach dotyczący służby przygotowawczej w korpusie szeregowych

Dyskusyjny Klub Książki

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Windykacja

Szanowni Czytelnicy,

zwłaszcza Ci z Państwa, którzy zalegają ze zwrotem wypożyczonych książek lub innych zbiorów bibliotecznych!

Plakat promujący gry PlayStation VR dostępne w Mediatece

Rozbudowa Biblioteki

Z naszej bajki

Świętokrzyska Karta Seniora

hotspot

EU Bookshop

Europe Direct Kielce

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Przystań Kulturalna

Przystań Kulturalna

Parnas

Zobacz także

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dołącz do nas na Facebook'u
Zobacz nas na Youtube
Obserwuj nas na Twitterze