Ameryka w twojej bibliotece

Dyskusyjny Klub Książki

Konkursu na Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2017
oraz Bibliotekę Roku 2017 województwa świętokrzyskiego

Statystyka gości

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 
Strona główna Dyskusyjne Kluby Książki Spotkania DKK w WBP 2009 17 czerwca 2009 r.

17 czerwca 2009 r.

17 czerwca 2009 r. odbyło się w WBP kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, dotyczyło książki Katarzyny Krenz "W ogrodzie Mirandy".

Powieść kobieca w najlepszym wydaniu. To historia polskiej emigrantki, która z wyżyn prawniczej kariery w warszawskiej kancelarii, spadła na angielską prowincję, będąc na dodatek w nieplanowanej ciąży. Miranda w jednej chwili traci pracę, mieszkanie, przyjaciół, samochód, a nawet ubrania. Nie traci tylko rozsądku i wiary w to, że los dał jej drugą szansę. Szybko okazuje się, że życiowa katastrofa staje się początkiem nowej drogi życiowej, a nieplanowana ciąża źródłem wewnętrznej siły i prawdziwym szczęściem.

- "Świetne zapowiedzi, okładka książki aż zachęca do kupienia. A tak naprawdę jest nieciekawa. Jest po prostu nudna. Nawet nie przeczytałam jej do końca".

- "Za wiele wątków jak na jedną książkę. Jeden się zaczyna, nie kończy i zaraz rozpraszamy się, bo następny w kolejce. Za dużo opisów i odniesień filozoficznych. Nie podobało mi się".

- "Książkę wzięłam na wakacje i myślałam, że spędzę z nią miło czas. Ala jak powiem, że po kilku kartkach kupiłam w księgarni inną, to chyba łatwo zrozumieć, że książki nie przeczytałam. Nie warto".

- "Książka według mnie jest za bardzo uduchowiona i przeinterpretowana. Czyta się ją dość ciężko. Za dużo jest opisów, nie zawsze związanych z treścią. Nie jest ciekawa".

Pozostałe uczestniczki DKK miały podobne zdania, nie wszystkie również przeczytały tę książkę, co w naszym Klubie zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

Omawialiśmy również książkę "Faktoria jedwabiu" Tash Awa. Oto historia Johnny'ego Lima, kupca tekstylnego, drobnego oszusta i wynalazcy Cudownej Maszyny do Grogu oraz jego małżeństwa z piękną Snow Soong.

W roku 1940, tuż przed napaścią Japończyków na Malaje, Johnny i Snow wyruszają w podróż poślubną na tajemnicze wyspy znane jako Siedem Dziewic. Towarzyszą im podejrzany japoński profesor i Peter Wormwood, zbłąkany Anglik. Wiele lat później Wormwood wspomina ową decydującą podróż, podczas gdy syn Snow poszukuje prawdy o swojej matce i słynnym Chińczyku, którego poślubiła. Osadzona w scenerii kraju przechodzącego kryzys błyskotliwa opowieść o rozstrzygającym wydarzeniu w życiu rodziny. Przełom w literaturze.

Opinie:

- "Całkiem niezła książka. Ja bardzo lubię czytać książki o Chinach, Japonii, tutaj akurat o Malajach. Zawsze można dowiedzieć się coś o historii i sposobie życia tych narodów. Mnie akurat ta książka się podobała".

- "Nie dokończyłam czytać tej powieści. Bardzo chaotycznie pociągnięty wątek historii Johnny’ego Lima i jego pięknej żony Snow znudził mnie i zniechęcił do dalszego czytania".

- "Początek obiecujący, a tak naprawdę nic ciekawego, książka uboga i w formie i w treści, nie podobała mi się".

- "Ja mam mieszane uczucia. Sam temat książki ciekawy, ale jakoś trudno się ją czyta. Zresztą jeszcze nie przeczytałam do końca, więc tak naprawdę moja opinia nie jest miarodajna".

- "To jest chyba debiut pisarski tego pana. I jeżeli podobnie mają brzmieć jego kolejne książki, to błagam - nie zamawiajcie ich do DKK. Ponieważ ja czytam wszystkie proponowane pozycje, więc i tę przeczytałam. Ale książka jest nudna, źle napisana i nieciekawa. Nie polecam".

- "Powiem szczerze, że wolałabym przeczytać tę książkę zimą. Na urlop i na lato się nie nadaje. Ciekawa wydawałoby się akcja została opisana w trudny i ciężki sposób. Sam temat fajny: młodzi ludzie, miłość, piękna sceneria. Tylko dlaczego z tej książki wieje nudą?"

- "To już wiem, nie zabiorę tej książki na wakacje, po wysłuchaniu tych opinii na pewno nie będę jej czytać".

- "Trochę szkoda, bo książka zapowiadała się ciekawie. Ale chyba autor nie poradził sobie z tematem. Tak naprawdę urzekły mnie w tej książce egzotyczne opisy Malajów i ciekawe krajobrazy. Samą treść książki przeczytałam troszeczkę na marginesie. Ale tak ogólnie podobała mi się ta powieść. Przecież nie wszystkie książki w DKK muszą być łatwe, miłe w czytaniu, przyjemne albo ambitne. Ja tę książkę polecam".


KATOLOG ONLINE

Kliknij, jeżeli szukasz książki

Kliknij, aby zgłosić propozycje zakupu

Książka na telefon

Biblioteka bez barier

Wykaz czasopism 2018

Dyskusyjny Klub Książki

Komunikat WKU w Kielcach dotyczący służby przygotowawczej w korpusie szeregowych

Dyskusyjny Klub Książki

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Windykacja

Szanowni Czytelnicy,

zwłaszcza Ci z Państwa, którzy zalegają ze zwrotem wypożyczonych książek lub innych zbiorów bibliotecznych!

Plakat promujący gry PlayStation VR dostępne w Mediatece

Rozbudowa Biblioteki

Z naszej bajki

Świętokrzyska Karta Seniora

hotspot

EU Bookshop

Europe Direct Kielce

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Przystań Kulturalna

Przystań Kulturalna

Parnas

Zobacz także

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dołącz do nas na Facebook'u
Zobacz nas na Youtube
Obserwuj nas na Twitterze