Strona główna Dyskusyjne Kluby Książki Spotkania autorskie 2008 Spotkanie z Barbarą Kosmowską w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Spotkanie z Barbarą Kosmowską w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Fotogaleria

W dniu 22 października 2008 r. odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, pisarką znaną z powieści zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Barbara Kosmowska jest autorką dwunastu książek. Jej powieść "Teren prywatny" (2001) wygrała konkurs "Dziennik polskiej Bridget Jones". Natomiast "Buba" w 2002 roku zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Uwierz w siłę wyobraźni". Poprzez ciekawe portrety swoich bohaterów pisarka pokazuje różne postawy moralne i trudne wybory, przed którymi stajemy w życiu. Na spotkaniu w WBP byli obecni zarówno dorośli czytelnicy, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, jak i młodzież, w tym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. J. Piłsudskiego. Półtoragodzinne spotkanie było luźną rozmową pomiędzy Panią Barbarą, a zebranymi gośćmi. Młodzież interesowało m.in. czy z pisania można się utrzymać, starszych umiejętność łączenia kilku ról: pisarki, wykładowcy uczelnianego, matki i żony.