26 i 27 listopada 2012 r. Biblioteka zorganizowała szkolenie dla pracowników bibliotek publicznych województwa świętokrzyskiego.
Tematem szkolenia, które przeprowadziła Pani Anna Smorąg z Archiwum Państwowego w Kielcach były "Podstawy prawne i procedury postępowania z dokumentami w bibliotece".
Fotogaleria
Fotogaleria
Fotogaleria
Ponadto zaproszeni bibliotekarze uczestniczyli w wyjeździe pod hasłem "Jak zmieniają się biblioteki - architektura, aranżacja wnętrz, formy pracy" do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łukasza Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.
Promocja książki Waldemara Ciekalskiego pt. "Prozą, Wierszem i Melodią"
Piątek, 19 października 2012 09:57 | |
Fotogaleria
Fotogaleria
Fotogaleria
18 października wraz z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach przygotowaliśmy promocję książki Waldemara Ciekalskiego pt. "Prozą, Wierszem i Melodią". Spotkanie poprowdziła Zyta Trych, a słowo wstępne wygłosił Zdzisław Antolski.
28 września 2012 r. Towarzystwo Miłośników Lwowa w Kielcach i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zorganizowały w siedzibie Biblioteki spotkanie z Alfredem Schreyerem, ostatnim żyjącym w Drohobyczu uczniem Brunona Schulza.
25 września 2012 r. Instytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach przygotowały w Bibliotece spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem.
19 września 2012 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2012, odbywających się pod hasłem „Tajemnice codzienności”, w Bibliotece gościliśmy artystkę z Bodzentyna Cecylię Czernikiewicz. Wystawę Pani Cecylii pt. „Świętokrzyskie Wycinanki” można oglądać w holu obok Wypożyczalni Ogólnej.
Spotkanie ze Stephenem Clarkiem przy okazji premiery nowej książki pt. "1000 lat wkurzania Francuzów"
Sobota, 15 września 2012 10:00 | |
Fotogaleria
W piątkowe popołudnie, 14 września, miało miejsce wyjątkowe spotkanie z cyklu Dobre Książki i Kawa z…. Tym razem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej gościł Stephen Clarke, autor znanych książek o Brytyjczyku zagubionym we francuskiej codzienności. Spotkanie rewelacyjnie poprowadził Szymon Kloska z Instytutu Książki, a tłumaczenia podjął się Mikołaj Malanowski. Autor z charakterystyczną dla niego swadą i lekkością odpowiadał na pytania prowadzącego. Dowiedzieliśmy się, że we Francji mieszka się wspaniale, jeśli pamięta się o arcyważnym bonjour na początku każdej rozmowy, choć autor i tak na co dzień czuje się jakby grał w sitcomie. Opowiadał o egocentryzmie Francuzów, odmiennym poczuciu humoru i oczekiwaniach turystów, którzy według Francuzów po prostu chcą być traktowani źle. W związku z najnowszą, promowaną książką "1000 lat wkurzania Francuzów" wyjaśnił skąd wziął się pomysł napisania książki o historii Francji. Spotkaniu towarzyszyły częste wybuchy śmiechu publiczności. Autor zachęcił do przeczytania swoich książek tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili.
Seminarium dla pracowników bibliotek publicznych województwa świętokrzyskiego i spotkanie autorskie z Krzysztofem Nawrotem
Piątek, 14 września 2012 10:00 | |
Fotogaleria
13 września 2012 r. w Bibliotece odbyło się seminarium dla pracowników bibliotek publicznych województwa świętokrzyskiego, które zgromadziło liczną grupę dyrektorów oraz pracowników bibliotek samorządowych. Na spotkaniu Zakres odpowiedzialności pracowników za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w świetle nowej ustawy omówiła Katarzyna Ziółkowska, zastępca dyrektora Departamentu Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. W dalszej części Marzena Szewczyk i Ada Niedoszewska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprezentowały nowy projekt dla bibliotek publicznych "RozPracuj to w bibliotece", realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliote. Na zakończenie odbyło się spotkanie literacko-muzyczne związane z promocją książki Krzysztofa Nawrota (pseudonim Sergiusz Torwan) pt. "Portrety ze słów". Autor swoją przygodę z pisarstwem zaczął cztery lata temu. Podczas spotkania zaprezentował niepublikowane dotychczas utwory. Z akompaniamentem muzycznym towarzyszyła mu kielecka artystka Małgorzata Biesaga. Spotkanie autorskie wywołało duże zainteresowanie zgromadzonych bibliotekarzy oraz czytelników.